Tuesday, February 28, 2006

V noci nekuřte.

Ohýnek cigarety by vás prozradil, což platí i o kouři a zápachu hořícího tabáku. Rovněž odhozené oharky prozradí nepříteli, kde jste se zdržovali. Pach kouře na daném místě zůstává po celé hodiny, zejména pokud je vlhko, sníh nebo dusno.

Obzvláště tiše se chovejte, když se pohybujete v prostředí, kde se zvuk do daleka rozléhá, např. na rohu budovy, nebo na vyvýšených místech, zejména je-li vlhko nebo velmi chladno.

Monday, February 27, 2006

pokud víte,

že budete vystaveni silnému zvuku jako je např. výbuch, chraňte si ušní bubínky tak, že doširoka rozevřete ústa, abyste vyrovnali tlak, který na ně bude působit. Mezi sebe a explozi postavte nějakou bariéru. Nakonec stiskněte uši prstem, abyste zamezili vniknutí tohoto silného zvuku do ucha.Když uslyšíte nějaká zvuk či hluk, přitiskněte se k zemi a zůstaňte na místě. Opatrně a pozorně pozorujte okolí. Jestliže uvidíte světelný kužel baterky nebo reflektorů vozidla nebo helikoptéry, odvraťte oči a dívejte se na zem, dokud se světlo nepřesune jinam, aby vás neoslnilo. Pokračujte v pohybu určeným směrem, jakmile vás světlo mine.

Sunday, February 26, 2006

Kornoutek dlaně,

utvořený kolem ucha pomáhá vést zvuk přímo do ucha. Přiložením ucha na zem budete schopni vycítit jemné vibrace, nesoucí se podlahou. Někdo používá dokonce sklenice nebo hrnečku, přiloženého otvorem ke stěně a dnem přitisknutého k uchu, aby před vniknutím do místnosti vyslechl probíhající rozhovor.

Před vniknutím do objektu nebo při plížení dávejte bedlivý pozor, aby vás neohlušil nějaký silný zvuk. Po odchodu ze střelnice nebo po ukončení práce s hlučnými stroji či přístroji, trvá nenápadné ohlušení ještě po dobu až třiceti minut, někdy však i celý den. Chraňte si sluch tlumiči hluku stejně jako na slunci chráníte svůj zrak brýlemi. Uši musí být také naprosto čisté a zbaveny mazu ve zvukovodu.

Saturday, February 25, 2006

sluch

Při návratu volte jinou trasu a zvolte si speciálně vhodné místo k odhození všech předmětů, které nechcete, aby u vás byly nalezeny , ať osobně nebo ve vašem příbytku.
Pokud vás protivník nevidí nebo neslyší, nebude cítit potřebu po vás pátrat. Při průniku na nepřátelské území je vaší hlavní zbraní tichost provedení. Pro zvýšení vlastní bezpečnosti si maximálně vytrénujte sluch.
Vaše sluchové schopnosti může zvýšit naslouchací přístroj. Zesílí zvuky okolního prostředí a umožní vám, abyste je slyšeli jako první.

Friday, February 24, 2006

Mějte vždy

připravenou logickou a přijatelnou výmluvu pro případ, že byste nemohli uniknout včas nežádoucí pozornosti. Naučte se celou historku podrobně nazpaměť a přehrajte si ji před zrcadlem a můžete použít i magnetofon. Je důležité mít při líčení odpovídající výraz obličeje i tón hlasu a dikci.

Musíte dopředu, ještě před zahájením akce přesně znát trasy průniku, terén, naladění a postoje protivníka a přesné zadání svého úkolu. Správná předběžná příprava je klíčovou zásadou úspěchu.

Thursday, February 23, 2006

Naučte se

pozorovat a odhadovat, co kde může být. Všímejte si vyboulenin na oděvu, které by mohly ukrývat zbraň.

Při opuštění oblasti, do níž jste pronikli, neutíkejte a nejezděte vozem příliš rychle. Je to neobvyklé chování a mohlo by vzbudit nežádoucí pozornost. I případný pohyb na ulici v nevhodnou dobu by mohl být pádným důvodem ke konfrontaci. Buďte nenápadní a pohybujte se tak, aby si vás nikdo nevšiml, ať jdete pěšky nebo jedete automobilem.

Tuesday, February 21, 2006

Hrajte si

úvahové hry sami se sebou. Neustále se sami sebe ptejte : „Kdyby mě teď někdo přepadl, odkud by vyskočil? Kde by byl nejlepší kryt? Jaká by byla nejvhodnější úniková trasa? Jaký by byl můj první krok?“ Po několika týdnech tohoto mentálního tréninku převezme celou práci podvědomá úroveň mysli a uvolní vědomí prostor pro jiné procesy rozhodování.

Nacvičujte a praktikujte návyky chování nutné pro přežití, aby vás na úrovni podvědomí chránily při nenadálém ohrožení, které by vás při běžném postupu myšlení mohlo stát život.

Monday, February 20, 2006

Jdete-li

po ulici a vidíte automobil, jehož řidič se shýbá dolů, pod úroveň okénka a očividně nechce být spatřen, považujte jej za nesmírně podezřelou a pravděpodobně i nebezpečnou osobu.

+ Při plížení si kryjte záda tím, že se budete rozhlížet po celém okruhu 180o. Tak poznáte, jestli někdo nejde za vámi a zároveň se seznámíte s okolním prostředím z opačného pohledu, takže při odchodu nebudete na rozpacích ohledně správnosti trasy.

Sunday, February 19, 2006

Jestliže

+ víte, že někdo se chystá rozsvítit umělé světlo, zavřete jedno oko. Tak si v tomto oku zachováte 100% schopnost nočního vidění.

+ Naučte se vstupovat do „nebezpečné zóny“, do oblastí přepadových útoků automaticky hledajíce známky neobvyklé činnosti. Ve venkovním terénu pátrejte po ohnutých stéblech trávy, která se teprve začíná narovnávat. Uvnitř budovy si všímejte všeho, co není právě na svém místě, například zavřených dveří, které byly ještě před minutou otevřené, zhasnutého světla tam, kde bývá obvykle rozsvíceno atd.

Friday, February 17, 2006

Vaše odlišnost

se musí týkat pouze psychických schopností a vůle, nikoli fyzické nápadnosti. Potom, když mysl vede tělo, může ji tělo následovat – do jisté míry.

+ Pokud se budete vydávat za někoho jiného, musí vše, co s vámi souvisí, odpovídat zvolené postavě a jejímu charakteru, včetně oděvu, šperků, peněz, automobilu atd. Jestliže chcete vystupovat jako člen motocyklového gangu (např. v jižním Chicagu), měli byste si obstarat o patřičná tetování.

Wednesday, February 15, 2006

dav

+ Abyste splynuli s davem, je nutno s ním plout. Jediný způsob, jak zůstat nezpozorován, spočívá v neustálém pohybu s davem. Jestliže zůstanete stát nebo se posadíte, můžete být zpozorován nebo sledován. V chůzi jste pouze jedním z plynoucího davu, kapkou v moři všedních tváří a těl, které i zkušenému pozorovateli nakonec splývají v jeden celek..

+ Buďte pozorní – všímejte si všeho, co se vymyká běžnému chování a stylu pohybu. Všechny davy lidí se pohybují podle určitých vzorců. Anomálie v těchto vzorcích potom stojí za pozornost a prozkoumání.

Tuesday, February 14, 2006

Pouliční boj – základní dovednosti

Vyhodnocujte všechny signály, nejen ty, které zachytíte zrakem, sluchem nebo čichem, ale vše, co lze vyčíst z celostních vzorců reakcí svého okolí. Situace, ve kterých postrádáte dostatek zkušeností, lze interpretovat prostřednictvím pozorování těch, v nichž se právě nalézáte.
Naučte se proto usuzovat a hodnotit dění v jeho tzv. „druhém plánu“. Zvířata a děti to dělají neustále. Všichni víme, jak to dělat, pokud se chováme instinktivně, avšak návyky a vzorce dospělého myšlení a vědomé úrovně mysli nás od toho odvádějí.

Monday, February 13, 2006

4. Bodnutí vnější

- kryt po kruhu, vylomení lokte (chycení za zápěstí, druhá ruka zahlavou hřbetem otevřené ruky), otočka za druhou rukou se zanožením se současným údrem na hrtan zavřenou pěstí palcovou stranou (Segal)

5. Bodnutí čelní
- ústup s nakročením a vykrytím + úchyt dlaně s vyražením nože - break

Závěr: - nástup jednotky, kontrola přítomnosti
- zjištění zdravotního stavu
- vyhodnocení výcviku
- vydání pokynů k samostatnému treninku a nácviku
probrané tématiky
- odeslání k dalšímu výcviku

Sunday, February 12, 2006

e)

Obrana proti noži

1. Bodnutí zhora
- ústup z dráhy + kryt s rukama, úder dlaní na hlavu,
kop na žebra, odstrčení - střeh
2. Bodnutí zhora
- razantní kryt proti noži se vstoupením k protivníkovi, úder blanou mezi prsty na ohryzek, vyražení zbraně
pákou na loket, odstoupení od soupeře, střeh
3. Bodnutí vnější
- kryt po kruhu, vyražení tyče (pákou),kontakt zad se soupeřem (nabalení), přehoz po kruhu, páka na loket (nazemi)

Friday, February 10, 2006

3. Vnitřní nápřah
- kryt po kruhu, vylomení lokte (chycení za zápěstí, druhá ruka zahlavou hřbetem otevřené ruky), otočka za druhou rukou se zanožením se současným údrem na hrtan zavřenou pěstí palcovou stranou (Segal)
4. Čelní bod
- ústup (nakročení) + kryt, prokopnutí kolena se
stažením za rameno, úder na hlavu
5. Čelní s během (na bodák)
- ústup + kryt, naražení na ohryzek - ZRUŠENO

Thursday, February 09, 2006

4.

Držení pod rukama
- kop na koleno (nohou), úder na hřbet ruky, páka se
založením za záda, svedením, přikleknutí kolenem
5. Držení za ruce
- kop dozadu, výkrok s vytažením rukou, otočka + kop,
úder loktem s nakročením, odstrčením

6. Škrcení v kravatě z boku
- vybočení, navolnění genitálií, ruka za nos a svedení
- odstoupení - střeh

d) Obrana proti tyčovitým předmětům

1. Z hora
- ústup z dráhy + kryt s rukama, úder dlaní na hlavu,
kop na žebra, odstrčení - střeh
2. Vnější nápřah
- kryt po kruhu, vyražení tyče (pákou),kontakt zad se soupeřem (nabalení), přehoz po kruhu, páka na loket (nazemi)

Wednesday, February 08, 2006

6.

Čelní kop
- zavření soupeře, prokopnutí kolena se stažením za rameno, úder nebo sek na hlavu
7. Čelní kop
- zavření soupeře + stržení za rameno s podmetem - střeh

c) Obrana proti napadení ze zadu

1. Škrcení na dlouho
- přitažení ramen a hlavy, nabrání rukou do zámku, údery na žebra a hlavu - odstrčení
2. Držení přes ruce
- kop na koleno (nohou), rozpažení, přehoz po kruhu, páka na loket přes holení kost
3. Držení pod rukama
- kop na koleno (nohou), úder na hřbet ruky, páka se
svedením a zakleknutím

Tuesday, February 07, 2006

2.

Úder na břicho
- kryt s ústupem z dráhy - zavřená pěst, dále jeko 1.
3. Úder na hlavu - HÁK
- razantní kryt s vkročením do vnitř protivníka + razantní úder blanou mezi prsty na ohryzek
4. Dvojitý úder (2 HÁKY)
- kryt, úder čelem, podraz s úderem hlavy na břicho
současně s úchopem pod koleny - ústup od soupeře do
střehu
5. Čelní kop
- kryt na spodní pásmo s rozkrytím, kop na genitál, úder loktem po dokročení, odstrčení

Sunday, February 05, 2006

4.

Držení jednou rukou + úder do obličeje hákem
(break) - kryt, ustoupení, navolnění úderem nebo sekem, chycení ruky do páky, break, páka na loket ležícího protivníka přes holeň přední nohy
5. Držení za ruce
- kop na břicho - navolení, ústup + vytržení rukou proti palcům protivníka do krytu, úder loktem po dokročení, odstrčení

- obrana proti úderům a kopům
1. Úder na obličej
- kryt s ústupem z dráhy-otevřená dlaň + úder na hlavu,
kop na žebra kolenem, odstrčení

Friday, February 03, 2006

a)

Pádové techniky, kryty, údery, kopy a postoje
PÁDY - vpřed, vzad, stranou
Postoje - čelní L,P zaujímání, chůze
boční L,P vpřed, vzad

KRYTY - horní pásmo, střední pásmo, spodní pásmo

ÚDERY - čelní - přímí - otevřená dlaň
- hroty, klouby prstů
- tygří tlama
- miska dlaně na ucho
- vnější sek
- vnitřní sek
- vnější úder loktem
- vnější úder hákem
KOPY - čelní
- boční
- kolenem

b) Obrana proti napadení ze předu - techniky bez zbraně,
1. Než nás chytí
- kryt s ustoupením, uši, koleno, odstrčení
2. Držení oběma rukama za klopy (úchop za oděv)
- ustoupení dozadu navolnění kolenem (kop do rozkroku), nohou dokročení, úder loktem, odstrčení
3. Držení jednou rukou oděv
- úder na obličej, sek do loketní jamky, svedení na zem
se zanožením nohy do hlubokého bočního postoje

Thursday, February 02, 2006

2.

učební otázka - Výcvik v boji zblízka

Důvody pro výcvik boje zblízka (MCS) u armády a policie:
- Když není po ruce jíná zbraň
- Když dojde munice
- Když munice je, ale není čas na dobíjení
- Když selže zbraň
- Když by střelbou byly ohroženy jiné osoby (civilisté)
- Když je nutné akci (útok) provést potichu
- Když ma být použito přímeého zákroku (získání zajatců)